Słownik Budowlany - najtaniej

Nasze słowniki to wynik 25 lat poszukiwań terminologicznych i konsultacji z inżynierami działającymi na międzynarodowym rynku budowlanym. Największy z nich, Słownik Budownictwa, Infrastruktury i Wyposażenia - wyd. VI zawiera ponad 94 tys. haseł (zob. Blog autora). Słowniki dostępne są w wersji na PC i na Android.

Przejdź do słownikówRecenzje użytkowników

Tłumaczenia techniczne i przysięgłe

Nie ufaj dyletantom nastawionym wyłącznie na zysk. Skorzystaj z oferty tłumaczy z prawie 25-letnim doświadczeniem w branży budowlanej oraz innych dziedzinach techniki. Nasi tłumacze przysięgli nie uzyskali tytułu "z nadania" lecz zdali bardzo trudny egzamin. Napisz bezpośrednio lub zapoznaj się z referencjami i naszym zespołem

Referencje od klientów

Kontakt i ceny

Wkrótce zawieszę aktualizację, tym razem będzie to "półmetek" czyli 41500 haseł a nie 42 tys. jak początkowo zakładałem. Dobra wiadomość jest jednak taka, że teraz będę miał naprawdę sporo więcej czasu by wreszcie przeanalizować i przepisać hasła z notatnika (a jest tego grubo ponad 4 tysiące).

W międzyczasie drążyłem nieco temat drogownictwa (zgodnie z tym, co napisałem wcześniej historia zatoczyła koło). Trafiłem na termin "środkowy pas wielofunkcyjny" - i jest on ciekawy zarówno z punktu widzenia lingwistycznego bo tłumaczenie angielskie nijak się ma do polskiego odpowiednika oraz bardzo ciekawy technicznie - osoby zainteresowane tematem zachęcam do zapoznania się z tym niesamowicie prostym rozwiązaniem poprawiającym płynność i bezpieczeństwo ruchu drogowego.

W internecie znaleźć można już wiele tłumaczeń w rodzaju "multi function middle lane" a nawet "multifunction median lane" no i oczywiście sporo wariacji na temat. Według mojego rozeznania w krajach anglojęzycznych nazywa się to: center left-turn lane (angloamerykański) lub centre left-turn lane (brytyjski) lub fajny termin opisowy two way left turn lane.

Kontakt

Tel.: + 48 601 725 191

tlumacz@slownik-budowlany.pl

NAJWIĘKSZY SŁOWNIK BUDOWLANY I TŁUMACZENIA - 601 725 191

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem